Програма тренінгу була цікавою та насиченою, а її головною тематикою став огляд головних постулатів Концепції доброго демократичного врядування на місцевому рівні. Щоб донести до нас приклади втілення даної Концепції в інших країнах Європи, до участі в тренінгу були залучені тренери –експерти Ради Європи з Франції, Болгарії та Словаччини.
Також неможливо було обійти увагою питання реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Концепція, ризики та законодавчі ініціативи реформи були детально проаналізовані радником Віце-Прем’єр-Міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрієм Ганущаком .З практичної точки зору сподобався виступ Славутицького міського голови Володимира Удовиченко, який на прикладі свого невеличкого міста розповів про кращі практики доброго врядування в Україні.
До складу моєї групи учасників проекту входило 22 активісти з 7 областей України і всі вони не були просто слухачами курсу, адже кожен учасник мав нагоду презентувати позитивні приклади співпраці з територіальними громадами та запропонувати власне бачення майбутнього місцевого врядування в Україні.
Дніпропетровська область була представлена з 5 творчих учасників, які представляли інтереси громад міста Дніпропетровськ, Павлоград, Юр’ївський, Широківський та Томаківський райони.
|