Провідна ідея роботи колективу
Виховання людини – творця із своїми принципами, підходами до життя, здатністю впливати на навколишню дійсність, бути господарем свого життя, розуміти прогресивні вимоги часу та реалізовувати їх на практиці.
Актуальність
Сучасний навчально – виховний процес вимагає переосмислення його сутності, нових підходів, створення сприятливих умов для реалізації дитиною свого природного потенціалу та творчого ставлення до життя. Морально –духовне становлення дітей та учнівської молоді, їх підготовка до активної, творчої, соціально значущої, сповненої особистісного смислу життєдіяльності є найважливішою складовою розвитку суспільства і держави. Кожний навчальний заклад визначає свою філософію розвитку, цінності та пріоритети.
Школа не може існувати без усвідомлених, проголошених гласно й відкрито цінностей, які спрямують в єдине русло всі елементи шкільного життя . Місія школи – це прийняте колективно й добровільно, глибоко продумане та зважене рішення щодо призначення кожного навчального закладу. Сучасна ситуація в країні характеризується кардинальними змінами в політичній, економічній, соціальній сфері людської діяльності, що зумовлює необхідність пошуку нових підходів і методів до організації навчально – виховного процесу. Тому робота школи повинна бути спрямована на реалізацію соціальної функції виховання – забезпечення наступності духовного і морального досвіду поколінь, підготовки творчої особистості до успішної життєдіяльності та до засвоєння вироблених людством цінностей. У всі часи, у всіх народів однією з найвищих цінностей вважалась Краса, де б і в чому вона не проявлялась. Прагнення до краси , до того, зробити щось для її збереження й примноження, самим стати красивішими, завжди було спонукальною силою для багатьох людей на шляху до самовдосконалення.
Основні напрямки і зміст діяльності
Перетворення середовища ризиків на простір можливостей для самореалізації особистості дитини, попередження негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі.
Формування системи ціннісних орієнтацій особистості вихованців, їх поглядів, переконань;
Формування у молоді художньо – естетичної, фізичної, моральної, трудової культури;
Розвиток у учнів емоційно – чуттєвої сфери, образного мислення, спостережливості; індивідуальних творчих здібностей , самостійного мислення дитини;
Виховання таких рис як сприйняття краси, доброти, гордості за народ , його культуру, поваги особистої гідності іншої людини.
|